Apie Kompotas.lt ir valgyklas

Tiesiog dalinamės atradimais ir tuo, kad mums patinka… O viskas labai paprasta – nerealus projektas, kuris turetų velniškai patikti tiems, kurie pasilgo sovietmetį menančių aliuminių lėksčių, “granionų” stiklinių ir “sasyskų” su rieke duonos ir garstyčiomis. Nieko nesistengiame unikalaus apie tai parašyti, tiesiog nukopijuojame paties Kompotas.lt įrašą apie projektą. Dar daugiau sužinosite apsilankę Kompotas.lt ir išbandę valgyklas…

Valgyklos personalas (Kompotas.lt nuotrauka)


Kaip ir kodėl prasidėjo projektas?

Valgyklų projektą inicijavo Indrė Klimaitė, Hagoje gyvenanti menininkė ir grafikos dizainerė. Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedroje ji baigė bakalauro, o Karališkojoje menų akademijoje Hagoje – šrifto ir medijų magistro studijas.

Indrei visą gyvenimą patiko valgyklos, tad pastebėjusi, kad jos ėmė nykti, menininkė panoro tai sustabdyti.

Bendradarbiaudama su istorikais, rašytojais ir fotografais Indrė tyrinėja Vilniaus valgyklų istorijas ir dabartinę būklę, žvelgdama į jas kaip į socialinių santykių mezgimosi erdves. Projekto tikslas – naujoje aplinkoje parodyti ir atgaivinti mirštančią, apleistą ir prieštaringai vertinamą valgyklų subkultūrą, paskatinti žiūrovus/lankytojus domėtis, suprasti ir įvertinti praeities tradiciją ir pristatyti ją kaip kultūros vertybę šių dienų Lietuvoje. Tyrimas tampa produktu, galinčiu įnešti naujų vėjų į mados, produktų ir gyvenimo būdo dizaino sritis.

Informavimu užsiimanti,
Degustatorių komanda 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.