Baras drąsiems – „Apuokas“

Žmonės kalba, kad „Apuokas” yra kažkada (tikriausiai labai seniai, nes tų laikų Degustatorių komanda nepamena) gyvavusio pakankamai garsaus Vilniaus baro „Pelėda” vaikas. Ar koks kitas giminaitis. Na, žodžiu, „Apuokas” gimė iš „Pelėdos”.

Iš šono - tikrai jauki vieta!

Šis keistas paukštis glūdi Subačiaus gatvės pradžioje, name, pažymėtame numeriu 6. Šalia puikuojasi puiki kompanija – nedidelė viešųjų ryšių agentūra, belenkaip prabangus visokių užsienio žvaigždžių ramų miegą saugantis (niekas-nesuskaičiuoja-kiek-žvaigždučių-jis-turi) viešbutis „Ramada”, prieš kokius metus atsidariusi nauja vyninė, kitoj gatvės pusėje senoji geroji „Ida Basar”. Kaimynystė respektabili. Todėl kartais gali pasirodyti keisti tie it šešėliai vakarėjant Vilniuj Subačiaus gatve link „Apuoko” slenkantys ilgaplaukiai vaikinai.

Pradėti galima nuo to, kad silpnų nervų žmonėms savaitgalių vakarais ten geriau neiti. Ten gi pankų/metalistų/neformalų ir visokių kitokių nelabai visuomenės suprastų veikėjų baras, kur alus liejasi laisvai (ir visur, ant drabužių – irgi) ir niekas nestabdo. Paskui būna muštynės, miegojimai ant stalų (ar po stalais). Žodžiu, viskas ten savo vietose, kaip ir priklauso tokios pakraipos barui.

O nestabdo ten todėl, kad Džiulė (norėdami įsiteikti girti draugeliai vadina ją pilnu vardu – Džiuljeta) paprastai pila išsimokėtinai, išsimuša kitą dieną, kai gerokai po pietų ta pati chebra renkasi atsigaut ir gerai pavalgyt.

Dar ten yra dart'ai - labai svarbi dalis!

O maistas ten visoks. Šiaip meniu pakankamai platus, figūruoja kepsniai ir kitokie mėsiški valgiai. Virtuvę galima apibūdinti visiems suprantamu terminu – „naminė”. Viskas ten paprasta, visko daug – mėsos, bulvių, salotų. Viskas, kaip pas mamą/močiutę/tetą… Mūsų mėgstamiausias patiekalas – karštas sumuštinis, kur įeina forminės duonos du vienetai, storas kiaulienos maltinukas, daug daug sūrio, agurkai, pomidorai, porai, pomidorų padažas… Kainuoja kokius 6 Lt (sunku mums su atmintim), bet prisivalgai, žmogus, kaip reikiant. Kai viena Degustatorių komandos narė atrado šią vietą, buvo gūdūs 2004-ieji, ką tik pradėtos studijos, kišenėse švilpia vėjai, o tuomet sumuštinis kainavo kokius 4 Lt, buvo labai jau prieinama kaina. Galima sakyt, pusė kursiokų „ant jo” užaugo.

Kalbant apie baro interjerą ir atmosferą, būtina pradėti nuo jau minėtos Džiulės, kuri yra ir baro simbolis, ir padavėja, ir barmenė, ir, neretai, sugėrovė. Džiulė yra vidutinio amžiaus, trumpų juodų plaukų, akiniuota rubuilė, šiaip labai pikta, geriau prie jos nelįst su visokiais kvailais klausimais: „o šitą patiekalą gal galima be svogūnų?”, „o po kiek pas jus alus?”, „o kokteilių turit?”. Jai labiausiai patinka, kai žmonės būna konkretūs ir paprasti, o kainų jinai nežino. Nelįskit į akis! Retai, labai retai jai gali būt gera nuotaika, tada ji netgi prieis ir pabendraus, ką nors papasakos, dažniausiai – visiškai ne į temą. Bet be Džiulės „Apuokas” neįsivaizduojamas.

Muzika ten vakarais būna tokia, kokiai ir dera pankų ir metalistų girdyklose. Bet dienos metu Džiulė neretai užsimeta Stingo gyvo garso DVD ir niūniuoja į taktą.

Dar ten dienos metu būna dienos pietūs. Skanios sriubos, didelės porcijos, ir visokie cepelinai/karbonadai/kotletai/balandėliai antram patiekalui. Kainos ir vėl nepamenam, bet negali būt daugiau, nei 12 Lt.

Dar jie turi rūsį, kuriame labai tamsu ir drėgna, tai ten dažniausiai pankai ir miega ant stalų.

MENIU: daug, sunkiai, kaip pas tetą.
KOKYBĖ: kaip pas tetą…
KAINOS: pigiau nei kitur, nors tokia vietos aukštesnių kainų ir negalėtų duoti.
ALKOHOLIS: alus. Alus. Alus. Dar klientai mėgsta stipriau, kartais. Prie alaus.
APTARNAVIMAS: svarbiausia – nepykdyti Džiulės ir viskas bus gerai.
VIETA: Subačiaus g. 6, Vilnius.
INTERNETE: FB.
SUBALANSUOTA: rekomenduojam tiems, kuriems patinka sunkiau – sunkesnė muzika, sunkesnis maistas, sunkesnė kompanija. Nerekomenduojam – visiems kitiems (patys suprantat, kuriems ten geriau nesirodyt).

Nostalgiškai nusiteikusi,
Degustatorių komanda

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.