„Bunte Gans“: apie mums patikusį vokišką maistą

Šįkart Degustatorių komandos keliai nuvedė į netoli Aušros Vartų esantį vokiško maisto restoraną „Bunte Gans“. Išvertus iš vokiečių kalbos tai reiškia raiba žąsis. Na, žąsų nei matėm ten, nei labai ieškojom, bet vokiškos dvasios radom tiek interjere, tiek ant stalo.

Pirmiausiai – aplodismentai padavėjai. Smagu bendrauti su žmogumi, kuris žino, ką šneka. Maloni, atsakė į visus kankinusius klausimus (ypač – kokį vyną pasirinkt), nuolat užsukdavo paklaust, ar viskas gerai, ar nieko netrūksta.

Taip atrodo milžiniška karka

Antras didelis pliusas restoranui – atnešė vandens ąsočiuose, kuris dar ir nemokamas buvo! Kai pagalvoji, baisu yra dėl tokio paprasto ir savaime suprantamo dalyko džiūgauti, bet liūdna patirtis rodo, kad Lietuvoje yra kitaip, nei normaliam likusiam pasauly – pas mus vandens iš krano neduoda, nes “jei kuo nors užsikrėsite, kaltinsite restoraną”, “nes tokia mūsų politika” ir dar visokie kitokie nesąmoningi pasiaiškinimai vargšių jaunučių padavėjų, kurios, aišku, nieko nespręndžia ir tik vykdo kuo daugiau pinigo nuo kliento norinčių nulupt vadovų kvailus “verslo planus” ir “restorano strategijas”. Ir to vandens vis nešė ir nešė, kai tik pamatydavo betuštėjančius ąsočius.

Dar labai patiko, kad, vėlgi, kaip ir pridera, atnešė skanios itališkos (vokiškam restorane?!) ciabatta su alyvuogėmis ir dar sviesto su prieskoniais. Viskas buvo labai skanu ir nerealiai daug!

Kalbant apie maistą – na, vokiškas maistas yra labai skonio reikalas. Šiaip jis turi bendro su lietuvišku – nemaža dalis jo yra virta ar kepta įvairiausia mėsa, daug bulvių, rauginti/marinuoti agurkai ir kopūstai, garstyčios, krienai ir pan. Žodžiu – siekiantiems sveiko gyvenimo būdo nerekomenduotina. Bet mums vokiškas maistas patinka. Dar labiau patinka kaskart besilankant Vokietijoje stebinantys porcijų dydžiai – kai kurie tikrai būna nesuvokiami protu.

Tą kartą ragavome vokiškų dešrelių ir karkos. Mūsų buvo didelė kompanija – 10 žmonių. Užsisakėme du rinkinius dešrelių ir dvi karkas. Nepasakysim, kurie iš trijų skirtingų dešrelių rinkinių mums teko, bet jų buvo labai daug ir įvariausių. Prie jų patiekė keptų bulvių ir bulvių košę, raugintų troškintų kopūstų ir padažų. Toks pats garnyras buvo ir prie karkos. O ji buvo milžiniška. Ir kainavo tik 35 litus. Sakyčiau, jos užtektų 2-3 žmonėm pavalgyti tikrai. Tai pasidalijus suma gaunasi labai jau prienama.

O be vokiško maisto ten yra ir visokio kitokio maisto, taip kad net ir sofistikuotų virtuvių mėgėjai neliktų alkani.

Išvada – taip, tai restoranas, taip, vidutines pajamas gaunatys žmonės gal ir ne kasdien ten galėtų eiti, bet tikrai verta pabandyt. Rekomenduojame!

MENIU: vokiška virtuvė, bet patiekalų atsiras ir lengvesnio maisto gerbėjams.
KOKYBĖ: teisinga. Tiek aptarnavimo, tiek ir maisto prasme.
KAINOS: tikrai ne kiekvienai dienai, bet kokį kartą kitą, ypač imdami rinkinius, gali lankytis ir vidutines pajamas gaunantys žmonės.
ALKOHOLIS: kaip ir priklauso vokiečiams – alus, bet yra ir kitokių pasirinkimų.
APTARNAVIMAS: tobulai malonus, plius – padavėjos tikrai galima teirautis apie maistą.
VIETA: Aušros vartų g. 11, Vilnius.
INTERNETE: FB, web.
SUBALANSUOTA: sočiam pavalgymui.

Prost!
Degustatorių komanda

2 Comments

  1. Mes jau senokai besilankėm Bunte Gans, bet kai lankėmės tai labai patiko! Ir aptarnavimas, ir maistas – viskas aukštos klasės. Porcijos ne kiekvienam įveikiamos, todėl tinka dalytis su draugu. Smagu, kad reikalai nepasikeitė, kad nesuprastėjo :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.