„Fortas“: o tai čia jau restoranas ar dar ne? arba Lietuva – restoranų šalis

Labai įdomi, tiesą pasakius, Degustatorių komandai kilo mintis, prieš keletą savaičių apsilankius viename iš „chain‘inio” (grandininio, jei kam labiau patinka) restorano (???) „Fortas”… e…. tarkime – vietų. Pavadinti „Fortą” kaip nors ganėtinai sudėtinga, nors ant meniu besipuikuojantis užrašas skelbė – „restoranas”.

Mes jau kaip ir apsidžiaugėm – na nedažnai jaunas, tūlas lietuvis užsuka „in restorantę” pavalgyti. O dar alus čia toks pigus… Įsivaizdavom, kad restoranas tai jau, matyt, bus su baltom staltiesėlėm ir taurės, ir dar išrikiuota galybe šakučių… Na, bent jau ne su dėmėtom staltiesėm ir pačiais paprasčiausiais „kabakiniais” patiekalais.

Tiesa, mums, tokiems neišprususiems „lepšiams” (gi sakėm – kad Degustatorių komanda paprasti žmonės) šį kartą nepadeda ir Wikipedia. Ji sako: „Restoranas (pranc. restaurer ‘atstatyti, sustiprinti’) – maitinimo įstaiga, kuri pagal užsakymą gamina ir parduoda maisto patiekalus suvalgyti vietoje. Kartais restoranai: a) yra stambesnės įmonės dalis, pvz., viešbučio restoranas dažnai yra viešbučio padalinys, skirtas viešbučio gyventojams maitinti ir kartu padidinti viešbučio pajamas; b) gamina maistą išsinešimui ar turi maisto pristatymo pagal užsakymą paslaugą.

Tai taip išeina, kad kaimynės Marytės užeiga, į kurią renkasi kiemo „pijokai” irgi restoranas? Na, Marytė juk koldūnų ir padaro, ir išverda, o kai vyrai nori po jos užeigos darbo laiko išgerti – ir alaus į „sietelę” įdeda, ir dar keptos duonos (tik geriausiems klientams). O ko ne restoranas – kriterijus juk atitinka. Ech, ir supranti va žmogus, kad ne taip ir blogai gyvenam – po restoranus vos ne kasdien vaikštom…

Velniškai poniškai nusiteikusi,
Degustatorių komanda

P.S.: iš to smalsumo paieškojome dar šiek tiek informacijos apie tuos restoranus. Tai ką radome – žemiau.

–> Žodynas.lt (kitaip – Didysis lietuvių kalbos žodynas) sako, kad: „restoranas ištaiginga valgykla su svaigalais, muzika ir pramogomis”.

–> Mokslas.lt sako, kad: „Restoranas – tai viešojo maitinimo komfortabili įmonė, kuri siūlo vartotojams platų asortimentą patiekalų, gėrimų, sudėtingo paruošimo reikalaujančių kulinarijos ir konditerijos gaminių, tarp jų yra ir firminiai bei užsakomieji patiekalai. Valgymas restorane paprastai derinamas su poilsiu ir pramogomis”.

–>Tuo tarpu Alfa.lt, kartu su savo pašnekovu (ir mumis kartu), atsidūsta: „Šiandien kiekvienas gali pasimėgauti restorano maistu. Ir apsirengti atitinkamai nereikia. Jokių etiketo taisyklių žinoti nereikia. Ir šlamančiųjų krūvos nereikia. „Jei jau Mcdonald‘s drįso save restoranu pavadinti…” – atsidūsta viešbučio ir restorano „Ida Basar” bendrasavininkis Vaclovas Kontrauskas.”

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.