Ką sapnuoja gaisrininkas? Arba dienos pietūs Savanoriuose

Jei nors kartą važiavote iš Vilniaus į Kauną automobiliu – tikrai turėjot pastebėti užrašą „Gaisrininko sapnas“. Matė jį ir juokauja apie jį – pusė miesto. Jei primiršot, sufleruojam – įpusėjus Savanorius, už Gerosios Vilties (ar kaip jis realybėje besivadintų) žiedo, neprivažiavus „Norfos“.

Ką tas gaisrininkas sapnuoja – po ilgų svarstymų ir dar ilgesnių dvejonių, nusprendėme patikrinti su būreliu kolegų.

Gaisrininko sapnas (2)

Įsikūręs „Gaisrininko sapnas“ gana nykioje miesto dalyje tarp įvairių sandėlių, techninio aptarnavimo centrų, sunkiosios technikos ir / ar jos dalių parduotuvių. Ir aptarnauja jis vietinius darbininkus bei kelis hipsterius, dirbančius šioje miesto dalyje (aka 16-oje zonoje) vis dažniau įsikuriančiuose ofisuose.

Kai įžengiame – kaip tik keletas tokių sėdi prie staliukų ir srėbdami sriubą stengiasi neprilaistyti jos į daugiau ar mažiau prižiūrėtas barzdas.

Gaisrininko sapnas (4)

Tikrai labai puikūs šaltibarščiai

Mes po trumpo pasimetimo („O tai čia prie baro ar atnešit?“ – viltingai bandom stabdyti padavėją) stojamės į eilę („Prie baro“, – pabaltakiuoja į mus toji) už darbo kostiumais apsirėdžiusių dėdulių. Netrukus prie mūsų įvairiaspalvės eilės prisijungia dar du kostiumuoti jaunieji verslininkai.

Pagaliau gavę progą detaliau patyrinėti meniu – renkamės iš gana plataus sąrašo. „Blyneliai baigėsi“, – sulaukiame komentaro vos pradėję diskusiją, todėl galų gale imam vištienos kepsnius. Vištiena, tikriausiai, yra saugiausia iš visų mėsinių patiekalų. Greta – prašom kompoto ir charčio sriubos. Kiti kolegos susivilioja šaltibarščiais.

Gaisrininko sapnas (3)

Ne tokia jau puiki sriuba

Po mažiau nei 10 min. į stalą pradeda keliauti užsakymai. Prasideda viskas kompotu ir duona, o tada atkeliauja sriuba.

Sriubai tikrai naudoti tokie patys prieskoniai, kokie paprastai dedami į šią sriubą. Visa kita dalis nuo charčio taip pat toli kaip rajono vyrutis su „paloskėm“ iki operos. Rodos, ėmė kas ir išplovė puodą, kuriame charčio buvo virta. O ką išplovė – vėl į stalą padavė, taip ir atsidūrė pas mus šiltas vanduo su plavinėjančiais riebaliukais ir prieskoniais.

Bet štai vištos kepsnys – net ir nustebina. Matyt, labiausiai todėl, kad nieko nebesitikime. Gausus kalnas skaniai salstelėjusių kopūstų ir traškių morkų. Pats kepsnys – tikrai didelis, gerai iškeptas bei užklotas šonine bei aplietas padažu. Šoninė išties yra tai, kas nustebina, suintriguoja ir pamalonina.

Gaisrininko sapnas (1)

Ir labai nustebinęs gerumu vištienos kepsnys

Puikiausias dalykas vietiniams lankytojams, matyt, yra lauko terasa vasarą. Milžiniška mūro tvora užstoja nuo intensyvaus eismo Savanorių pr., o senas pasviręs gluosnis suteikia taip būtiną vėsą.

Mūsų vertinimas? „Dienos pietų knaipių“ kategorijoje duotume kokius 3,5 bliūdo iš 5, kas nėra labai blogai. Specialiai iki čia važiuoti neverta, kaip ir neverta sustoti važiuojant į Kauną. Bet jei nutiko taip, kad dirbate viename iš rajono ofisų arba turite šioje zonoje reikalų – tai gali būti kone puikiausias pasirinkimas. Ir dar – už labai nedidelę kainą.

MENIU: maždaug 10-imt dienos pietų pasirinkimų
DIENOS PIETŪS: yra
KOKYBĖ: negaila mokėti
APTARNAVIMAS: gana greitai, bet valgykliškai
KAINA: nedidelė
ALKOHOLIS: God knows… Va šito tikrai nepažiūrėjom, nors alaus – turėtų būti
VIETA: Savanorių pr. 139C, Vilnius
INTERNETE: jūs gal juokaujat?
SUBALANSUOTA: dienos pietums

3 Comments

  1. na kainos tikrai nesikandzioja, bet visa kita tai… gal geriau eura daugiau, bet tvarkingoi aplinkoi, vireja be jokio galvos uzdangalo po sale svaistos, dulkes niekur nevalytos, viskas atmestinai… koks eksterjeras toks ir interjeras :D Geras uzsakomasis straipsnis, parasytas :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.