Karšti šunys skinasi kelią į Vilnių – „Bukowski“ baras

Jau kurį laiką Vilniuje kuo toliau, tuo labiau populiarėja aplink Stotį bei Halės turgų išsimėčiusios gatvelės. Viena po kitos atsidarinėjančios hipsteriškos užeigos sutraukia šimtus šio to nauja išsiilgusių vilniečių. Baras „Bukowski“ – vienas iš pirmesniųjų, kuriam pasisakė.

Kodėl pasisekė? Nes, nors ir kiek arčiau įprastų Senamiesčio gatvių įsikūrusi vieta, ne kartą keitė savo pavadinimus ir šeimininkus. Metelius (ar kitus) ištraukdavusios – jos užsidarydavo. ) O štai „Bukowski“, panašu, kol kas tvirtai laikosi ant kojų. Na, bent jau lankytojų – ten netrūksta.

Bukowski baras

Mes šią vietą įsimylėjom vasarą. „Bukowski“ kiemas yra vienas iš tų fantastiškų uždarų, senuoju Vilnium dvelkiančių. Lengvai pasvirusios bei suskeldėjusios sienos, iš kažkurio kampo augantis medis, žydras dangus virš galvos ir išsimėtę staliukai.

Atvesti amerikiečiai neužsičiaupdami kartojo, kokie laimingi esame, kad galime gyventi mieste, kuriame galimi tokie dalykai. Ir God knows why, ar čia jie mažai gyvenimo matę, ar tiesiog mes nebemokame pastebėti, koks Vilnius unikalus.

Bukowski_savas bliudas

Užuatlančio svečiams, beje, antrino ir suomė. Tiesa, šioji sakė, kad Helsinkyje tokia vieta nelabai galėtų egzistuoti dar ir dėl to, kad ją iškart uždarytų higienos inspekcijos ir kitos piliečių sauga besirūpinančios tarnybos. Nustebome. Helsinkis toks nepasirodė trumpų darbinių vizitų metu, bet, matyt, visi randa tai, ko ieško.

Na, o kalbant apie maistą, tai „Bukowski“ turi visai neprastų hot-dog’ų (burgeriai – jau kaip ir old-school’as) ir dar šiokio tokio maisto, kaip užkandžiai, neseniai atsiradusios quesadilla beigi salotos (kaipgi lietuviškas kabokas be Cezario – neįmanoma).

Bukowski baras

Rinkdamiesi hot-dog’us mes dažniausiai nerizikuojam. Imam Mexicana Texicana. Su ant viršaus užkrėstu aka čili troškiniu (pupelės + faršas). Mūsų nuomone – kone puikiausias variantas, dar ir atrodantis vizualiai puikiai.

Miami Bitch hot-dog’o variantas, su aštriu apelsinų salsa padažu, taip pat yra neblogas pasirinkimas, o štai Little Italy su makaronais – nejaukiai stebina. Vienaip ar kitaip, visi ingridientai detaliai išvardinti, o pačių hot dog‘ų (arba karštų šunų, kaip sako patys „Bukowski“) – kone 7 ar 8, todėl išsirinkti tikrai turėsite ką.

Bukowski

Didžiausias minusas, kurį dedam „Bukowski“ yra pokyčiai… Juk ne visi jie į gera. Vis dėlto, pačioje pradžioje, maisto kokybė, pateikimas ir dydžiai buvo gerokai įspūdingesni. Pripratinot prie gero, mielieji! Dabar to visi ir tikisi.

Kad ir, tarkime, bulvytės. Iš pradžių jas atnešdavo dailiame popieriniame indelyje, su mediniu šaukšteliu, ant kurio „pakabinta“ sviesto su žolelėmis. Now – a bit different.

Nepaisant neseno pokyčio, jei netyčia vakare sumanysite susitikti su draugais, išlenkti po vieną bokalą, bet būsite alkani po darbų – drąsiai ragaukit. Pradėkit nuo įprasčiau skambančių variantų ir tik tada eksperimentuokit.

Bukowski_savas bliudas

Beje, pastaruoju metu pastebėjom ir dar vieną naujovę. „Bukowski“ kiemas buvo „įvilktas“ į labai nekažką atrodantį šiltnamį. Suprantame, kad tai patikimai saugo nuo lietaus, bet jaukų kiemą paverčia dar viena (su visa pagarba) „klėtele“, lyg per kokią Jūros šventę.

Mes vis dar labai tikimės, jog tai tik laikinas sprendimas žiemai, o vasarą tas daiktas dings. Jei ne, tuomet šis postas apie istoriją. Arba tiems, kurie vis dar neišaugo iš studentiško amžiaus.

MENIU: greitai ir paprastai vartojamas maistas
KOKYBĖ: galite gyvai stebėti, kaip gimsta jūsų patiekalas (na, jei esat labai įkyrus)
APTARNAVIMAS: šypsena ir vienas kitas juokelis – visada
KAINA: kaip visur Vilniuj
ALKOHOLIS: visko daug, daug, daug; plius „vietinis“ alus smagiu pavadinimu – „Bukowskio“ ašara
VIETA: labai šventa – Visų Šventų g. 7, Vilnius
INTERNETE: https://www.facebook.com/bukowskipub/
SUBALANSUOTA: vakarui su draugais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.