Lasagna Tiramisu – Briuselio perliukas

Briuselio biurokratinėse platybėse tarp šusnų įvairių procedūrų, kilometrų ir dar kilometrų koridorių, caksinčių batelių ir milijonų kvadratinių metrų stiklo fasadų, slypi tie maži kulinarijos perliukai, apie kuriuos svajoja kiekvienas, vertinantis maistą. Vienas iš tokių yra Lasagna Tiramisu – mažulytis italų šeimos restoranėlis Schumann Komisijos pastato regione.

Kaip jau supratote iš pavadinimo (nuoširdžiai tikimės), gamina iš principo jie du dalykus – lazaniją ir tiramisu. Ir daro tai absoliučiai dieviškai (duodam ranką nukirsti, abi rankas!).  Principas labai paprastas –  kiekvieną dieną jie gamina po 4-5 skirtingas rūšis lazanijos ir po 4-5 tipus tiramisu, taip pat galima rasti 2-3 salotų rūšis, tikro itališko ekspreso ir Cafe Ruso (mūsų atitikmuo būtų kava latte, vieni dievai težino, kodėl jiems sušvietė vadinti tą kavą rusiška).

Mums apsilankius gavom rinktis iš klasikinės, triufelių, baklažanų ir sūrio lazanijų. Imam klasikinę ir triufelių.

IMG_1882

Klasikinė lazanija, už maždaug 14 eurų. Pirštus apsilaižyt galima.

Triufelių skonio lazanija gal ir ne itin išvaizdi, tačiau tas nuostabus triufelio kvapas tiesiog apakina visus receptorius.

IMG_1880

Triufelio skonio lazanija, irgi maždaug 14-15 eurų, tiksliai nepamenam.

Sulapnojus (nes kitokio žodžio tiesiog negalim vartoti) pagrindinius patiekalus, akys nukrypsta į tiramisu – šokoladinis, lazdyno riešutų, pistacijų, uogų, klasikinis – net saldu ant širdies.

IMG_1884

Uogų tiramisu, kainos nepamenam. Kitų net nespėjom nufotografuoti, nes taip greit pranyko šaukštukuose ir burnose.

Dar puikios pas juos būna salotos, su tikra Mozzarella di Bufalo, jautienos carpaccio ar tiesiog daržovių (kainuoja paprastai apie 10-12 eurų). Briuselio standartais ši vieta yra pigi, nes papietauti galima iki 15 eurų. Šeimininkai daug bendradarbiauja su italų ūkininkais ir beveik viskas yra importuojama iš gimtosios šalies – maskarponė, lakštiniai, kava, sultys… Puikus kultūros pavyzdys.

Galiausiai kava. Ilgai mano kompanijonas italas putojo dėl mano kavos pasirinkimo – kas po pietų geria kavą su pienu, negirdėta, baisu, kaip kokį bitoną kavos šliurptum, bet aš nepasidaviau. Cafe Ruso yra mano pasirinkimas  ir aš nesigėdysiu globalizacijos akivaizdyje, laisvoje šalyje!

1617317_669505769757859_1202424028_o

Kava: ekspreso vs. cafe ruso

Šioje vietoje visada pilna italų, kas savaime yra itin geras ženklas, nes juk italai – viena labiausiai išpuikusių tautų maisto prasme (net nepasakosim, kaip du kolegos italai užsidegę kokią valandą dėstė makaronų rūšių suderinamumą ir kuriuos viename ar kitame patiekale galima naudoti).

Iš biurokratijos sostinės su meile,

Degustatorių komanda

 

MENIU: lazanija, salotos ir tiramisu.

KOKYBĖ: Kaip pas itališką mamą.

KAINOS: 15-20 eurų.

ALKOHOLIS: Nėra.

APTARNAVIMAS: Itališkas.

VIETA: Rue Stevin, 82, 1000 Briuselis.

INTERNETE: Čia.

SUBALANSUOTA: Kai širdis nori lazanijos.

3 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.