Skubėkime lėtai arba “Vapiano”

Pagaliau. Ši vieta pasiekė ir Lietuvą. Trumpai tariant restoranai „Vapiano“ jau seniai užkariavo beveik visą pasaulį ir galiausiai vienas jų buvo atidarytas ir Vilniuje. Tiesa, Degustatorių komanda pirmą kartą su šiuo tinklu susipažino Estijos sostinėje Taline, kiek daugiau nei prieš gerą pusmetį, bet turint vieną beveik savo pašonėje negi neužsuksi pasimėgauti tikru itališku maistu.

Cezario salotos ir trinta kalafiorų sriuba

Vertinimų apie šią vietą yra įvairių, pradedant nuo modernios valgyklos iki tiesiog aukso grynuolio italų virtuvės mėgėjams. Degustatorių komandai ten patinka dėl kelių priežasčių:

– Pirmiausia, netradicinis kliento įtraukimas į maisto užsakymą: gauni elektroninę kortelę bei mažulytį meniu ir renkiesi (bei užsisakai) iš kelių maisto opcijų: picos, makaronai ir salotos+sriubos+užkandžiai “langelių”. Baras alkoholiniams gėrimams yra atskirai, o gaiviuosius galima pasiimti toje pačioje vietoje kaip ir maistą. Užsisakius picą, gauni tokį panašų į peraugusį pultelį daiktą, kuris paruošus tavo picą ima burgzti, tad pakyli nuo staliuko ir eini jos susirinkti nuo užsakymo vietos.

O čia - "Vapiano" pica

– Antra, viską gamina prie tavo akių: sumaišo salotas su įvairiais priedais, išverda ir pagamina makaronus su įvairiais padažais. Degustatorių komandai ypač patinka, jog makaronus galima išsirinkti iš 6 rūšių, tad turite galimybę valgyti ne tik seniai atsibodusius vamzdelius ar spagečius. Dar vienas smagus dalykas, kad kol gamina tau patiekalą personalas klausia, kaip padaryti tą patiekalą būtent tau, kokių priedų norisi, gal kokių papildomų prieskonių… vienu žodžiu, nors tai standartizuota yra daug vietos variacijoms.

– Trečia, maistas tikrai skanus ir sultingas. Šviežias. Neperkrautas. Nesakysime, kad jo daug (nors tai labai subjektyvu, priklausant nuo valgymo įpročių), bet tikrai nemažai ir netgi pakankamai. Alkani neišeisit, Degustatorių komandai per visus apsilankymus tikrai taip nebuvo nutikę.

– Ketvirta, maloni aplinka. Žinoma, tie gyvų prieskonių vazonėliai ant stalų ir aplink alyvmedį apjuosti stalai gali pasirodyti šiek tiek pretenzingi, bet valio valio, kad turime dar vieną vietą, nebijančią išsiskirti. Ten nėra telikų ir muzika neplyšauja taip, kad negirdi savo pašnekovo, ir, ačių dievui, ant stalų nėra milijono reklaminių bukletų. Apibendrinant toks kažkoks urban meets casual išpildymas.

– Penkta: nemokamas bevielis internetas ir malonūs raudoni foteliai “lounge’ui” arba kuomet reikia sutvarkyti reikalus ir išgerti kavos.

Ką dar matėm, tai pasiūlymą dienos pietums: įvairios variancijos pagal skonį ir poreikį 14.90 litų, sakytumėm pakankamai padori kaina, bent jau mūsų akimis.

Kad jau prakalbome apie kainas, prisipažinsime Vapiano tikrai nepavadinsime pigia vieta. Ramiai pavalgyti ir išgerti ten kainuos vidutiškai nuo 20 iki 30 litų.  Sriubos kainuoja nuo 6.50 iki 8 litų, salotos nuo 14 iki 19 litų (jeigu norite priedų, kaip vištienos krūtinėlė, krevetės ir pan., už juos irgi reikės mokėti atskirai). Makaronai ir picos suskirstytos į 4 grupes nuo 12.90 iki 26.90 litų.

Sklinda kalbos, kad desertai ten irgi nenuviliantys, ypač tiramisu. Tiesa, Degustatorių komanda jų dar neragavo, bet visada bus pirmas kartas.

Taigi tikrai rekomenduojame bent kartą ten nueiti ir patiems apsispręsti, ar patinka, ar nelabai. Mums patinka.

MENIU: itališkas, pagrindiniai patiekalai: picos, sriubos/salotos/užkandžiai, makaronai.
KOKYBĖ: puiki, maistas gaminamas „prie akių“, šiek tiek varijuojama pagal kliento poreikius (prieskoniai, priedai). Beje, maistas nors ir pusiau paruoštas, bet atrodo tikrai šviežias. Pro atvirus langus į virtuvę – matosi kaip viskas gaminama, nes pvz., makaronai ten – ne pirktiniai, o vietoje gaminti specialųs „Vapiano“.
KAINOS: studentui – kiek brangoka, dirbančiam žmogui – normalu. Vidutiniškai pavalgysite už 20 – 30 Lt, dienos pietūs – suapvalinus 15 Lt.
ALKOHOLIS: pagrindinis gėrimas vynas, bet yra ir alaus, kokteilių, kitų gėrimų. Beje, tikrai neblogo vyno galima tiesiog įsigyti buteliais.
APTARNAVIMAS: visuomet malonus ir draugiškas. Net nuostabu kaip visą dieną ten dirbantys žmonės sugeba gaminti maistą šimtams klientų ir išlikti su šypsena bei malonųs.
VIETA: PC “Europa”, Vilnius.
INTERNETE: web, FB.
SUBALANSUOTA: itališko maisto gerbėjams, taip pat, aplinkinių verslo centrų darbuotojams – papietauti ar tiesiog pasėdėti po darbo. Beje, turi ir specialius renginius vaikams, moterims ir pan.

Itališkai,
Degustatorių komanda

2 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.