Klausimas „Čili picai“: „O kokiom proporcijom alų skiedžiat?“

Skaudi tiesa, bet ji tiesa – alus baruose ne visuomet primena tikrojo alaus skonį… Bet vieną kartą, viena Degustatorių komandos narė, Miss A., nusprendė išsiaiškinti šio fenomeno priežastį. Paragavusi kokį dvejetą bokalų ir sulaukusi trečiojo, padavėjos paklausė: „O jūs kokiom proporcijom alų skiedžiat?“.

Reakcija buvo staigi, kiek sutrikusi ir pasipiktinusi (taip lengvai): „Nu taigi neskiedžiam mes to alaus“… Beje, buvom mes Vilniuje „Čili picoje“, esančioje Didžiojoje gatvėje.

O savo ruožtu Degustatorių komanda jums siūlo eksperimentą. Pabandykite tokį klausimą užduoti ir jūs. Labai paprasta. Nutaisai rimtą miną, tokiom nekaltom nekaltom katiniškom akim, ir sakai (galit skiemenuoti, kad geriau suprastų): „Ko-kiom pro-por-ci-jom A-LŲ skiedžiat?“. Už tiksliausią jūsų gautą atsakymą duosim prizą. Patį geriausią prizą – galėsit išeiti padegustuoti kartu su mumis.

"Čiliakas" Vilniaus Senamiesčio širdyje - vieta, kur buvo užduotas "intriguojantis" klausimas...

Beje, sunerimę, kad galėjome nekaltai apkaltinti žmones – vėliau su įvairaus plauko barmenais bandėm aiškintis – kaip ten su tuo alumi yra. Tie, kurių kompetencija mes neabejojame, išdavė, jog skiesti alaus – neįmanoma… Viskas labai paprasta. Baras gauna bačkas: atskirai alus, atskirai „burbuliukai“, prijungiamos „šlangelės“ prie alaus „krano“ ir viskas. Jokių galimybių primontuoti kokį nors vandens bakelį.

Jei alus ir atrodo kiek kitoks, tai, tikėtina, tik todėl, kad alaus bačka baigiasi, prasideda, tai jos vidurys ar tiesiog nekokia partija.

Žinoma, ši taisyklė galioja tik tuo atveju, jei matote kaip jums tą alų pila. Jei jis atneštas iš kažkur – tuomet jau kiekvieno barmeno/padavėjo ar tiesiog įstaigos, kurioje lankotės, garbės reikalas nešliūkštelėti kokio išsivadėjusio seno alaus ar tiesiog – vandens.

MENIU: kadangi jau apie alų, tai jo pasirinkimas – menkas
KOKYBĖ: kaip supratote iš įrašo – būna geriau
KAINOS: lankėmės ten, nes turėjome „maisto talonų“ arba kitaip – kuponų su nuoladomis, todėl – itin pigu
ALKOHOLIS: daug, bet ne gurmanams (labai nerekomenduojam kokteilių)
APTARNAVIMAS: kaip pataikysi, bet dažniausiai šaltas
VIETA: Pilies g., Vilnius
INTERNETE: web + FB
SUBALANSUOTA: neišrankiems ir taupiems (tuo atveju, jei yra kuponų), jei jums ten patinka – emigruokite

Su troškuliu,
Degustatorių komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.