Saldumynų gerbėjams: nuostabi Džiugo desertinė Telšiuose

Telšiuose, Masčio ežero pakrantėje, su nuostabiu vaizdu iš vasaros terasos, įsikūrusi “Džiugo” sūrio kavinė. Ir, žmonės gerieji, desertai ten tiesiog tobuli. O ir padavėjos nesiaikštydamos beigi nesiraukydamos, kantriai ir nuodugniai pasakoja apie dieviškai atrodančius pyragus nuolat aikčiojantiems svečiams: “Ai nu… nežinau… aš tai visų norių”. Padavėja permeta akimis visą kompaniją, šiek tiek suraukusi antakius kelias sekundes paskaičiuoja ir sako: “Tai ir imkit visų po vieną. Jūsų daug – paragausit, kaip tik visiems užteks”.

Ir ačiū tau, mieloji, už įžvalgumą. Mes taip ir padarom.

Dziugo kavine

Fantastiški pyragai

Kažkur aiškinimosi fone dar sužinom, kurie iš visų torčiukų ir pyragaičių yra su “Džiugo” sūriu. Dėl viso pikto dar pasiimam ir “vieną ledų, tų kur su “Džiugu”, nes gi reikia paragaut”.

Džyz, mes ten užtrukom tikrai ilgai, o padavėjos – nenustojo šypsotis. Dar ir papasakojo, kad apačioje veikia muziejus apie “Džiugą”, jo legendą ir sūrio brandinimą, kurį būtinai reikia aplankyti. Ir dar nusifotografuoti ten galima, o į Instagram su specialia kreipe (kaip VLKK liepia vadinti haštagą) patalpinus nuotrauką – dar ir laimėti kažką galima.

Dziugo kavine

Ledai – verti nuodėmės

Galiausiai jaukiai įsitaisę prie kampinio staliuko – pradedam dairytis. Kavinė nuolat pilna žmonių, įvairiausio amžiaus. Prie gretimo staliuko gausios draugų šeimos aptarinėja išvyką po Žemaitiją – tokie patys turistai kaip mes; kiek tolėliau, matyt, vietinės pagyvenusios telšiškės po mišių šnabždasi sunėrusio galvas – šiandien sekmadienis, vienok; po kelių minučių įsiveržia būrelis paauglių.

O mes puolame degustuoti… Visi desertai – šviežutėliai. Mūsų daug, tortų irgi daug, todėl nuomonės išsiskiria skaniausiojo rinkimuose. Asmeniškai aš labiausiai kabinu vieną iš tų, kur su “Džiugu”. Kiti mėgaujasi Napoleonu, nors viena iš draugių pareiškia, kad jos mama daro skanesnį: “Eik tu? Mama, sakai, daro skanesnį?”. Ir vėl norisi panaudoti kreipę #nekeista. Savo mamos maisto, tikriausiai, negalima niekada lyginti su nieko. Ypač, beje, jei jūs neseniai vedęs vyras… Tada tai daryti net ir draudžiama. Jei jūs protingas, žinoma.

Dziugo kavine

Vaizdas iš terasos

Pro langą į nugaras šviečia tokia reta šiuo sezonu saulė… ir taip gera. Ir desertai skanūs. O daugiausiai balų aš duodu ledams su “Džiugu”. Nes jei reikėtų kaip vaikystėje užpildyti klasiokės anketą atminimų knygutėje ir atsakyti į klausimą – “Tavo mėgstamiausias valgis?” – rinkčiausi du. Sūrį ir ledus. Nebūtinai kartu, žinoma.

Žodžius, it was one of the best things, ir dvasia, ir skoniu, ir aptarnavimu, ir aplinka (patikėkit, tas vaizdas į Mastį – vertas šimtų), kokius atradom Telšiuose. Labai. Labai labai. Tikrai, jei keliausite po tuos kraštus – užsukite.

Ir šiaip, būtinai atraskite visas Telšių meškas. Jų ten daug. Ir labai mielų.

MENIU: desertai, kava, arbata ir sūris, žinoma
KOKYBĖ: švieži ir gardūs desertai
KAINOS: malonios
ALKOHOLIS: o štai šį klausimą – ir praleidom…
APTARNAVIMAS: malonus ir su didele šypsena
VIETA: Respublikos g. 49-7, Telšiai
INTERNETE: http://www.dziugashouse.lt/en/telsiai/
SUBALANSUOTA: saldumynų ir sūrio gerbėjams

Telsiai

O čia visiškai ne į temą nuotrauka – radome parduotuvėlėje greta… :) Euro-plotkeliai… :) Realiai tokie, kokius paprastai per Kūčias laužiat…

2 Comments

  1. Sveiki .Tokios liaupsės ,bet ,deja ,mes nusivylėm Jūsų išgirta kavine .Ne dėl desertų ,bet dėl keistos tvarkos.Su vaikais nutarėm aplankyt Masčio ežero pakrantę .Viskas gražu,nuotaika puiki,jei ne ta Jūsų išgirtoji kavinė .Atstovėje eilę vaikus pamaloninti ledais negavom vietos,nes atseit “rezervuotos“ vietos tų lankytojų kurie stovėjo eilėje už mūsų.Visi staliukai užimti .Na kiek žinau staliukų rezervacija galima restorano tipo įmonėje sumokėjus avansą,todėl nustebome šia Jūsų tvarka .Bandėm sakyti padavėjai ,deja ji patvirtino ,kad tokia tvarka.Na nežinojom ,kad stovint eilėje reikia užsiimti staliuką,kad vaikai galėtų normaliai pavalgyt ledus. Jums gal ir nebus didelis nuostolis, bet daugiau į tokią kavinę neužeisim.

    • Genute, rezervacijai tikrai nėra būtina sumokėti avansą. Kita vertus, tikrai taip, situacija nėra maloni, nes turistai nežino vietinių kavinių taisyklių. Gaila, kad patirtis buvo nekokia. Kita vertus, mes tiesiog rašome apie vietas, kuriose apsilankome, todėl ši tvarka tikrai nėra mūsų :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.