Salsa Bar & Grill: Meksikos saulės Vilniuje beieškant

Vienu metu atrodė, kad Vilniuje pagaliau pridygs padorus kiekis meksikietiškų arba Tex-Mex patiekalų restoranėlių. Per gana trumpą laiką jų atsidarė net keli. Keli išgyveno, keli – ne. Kelių pateikalai buvo tokie skurdūs, kad galiausiai greta to pradėjo siūlyti ir visus įmanomus pasaulio maistus. Ne vienas ir ne du egzistuoja tik dėl pigaus alkoholio ir kokteilių…

O mes meksikietiško stiliaus maistą – mėgstame. Nes ten yra mėsos, yra daug padažų, yra daržovių ir, kas prideda puikaus šarmo, dar ir aštru (dažniausiai). Būtent todėl retkarčiais vis išbandome kurį Vilniaus restoranėlį, besispecializuojantį burritose, enchiladose ar quesadillose. Tiesa, savo širdies dar neatidavėme nė vienam. Neatidavėme jos ir “Salsa Bar & Grill”, kur ne taip ir seniai ragavome burritas beigi meksikietišką tortilla sriubą.

meksikietiskas restoranas vilniuje

Sriuba

Kita vertus, nesupraskite mūsų neteisingai – ragauti patiekalai širdies nepavergė, bet iš principo, lyginant su tuo, ką galima atrasti Lietuvoje, pernelyg ir nenuvylė. Mokaisi, žmogus, nesitikėti daug. Būtent tada kartais ir nustembi.

Meksikietiška tortilla sriuba, kuri, jei atmintis neapgauna, pas “Salsa Bar & Grill” įvaridinta kaip pomidorinė sriuba su tortilla, yra senas meksikietiškas patiekalas, turintis gana nemažai variacijų. Dažniausiai variacijos prasideda ir baigiasi ties papildomais ingredientais, sriubos tirštumu ir aštrumu. Sriubos pagrindas dažniausiai kuriamas iš pomidorų, žinoma, česnako, svogūnų ir čili pipirų. Skoninę paletę dažnai papildo sūris ar vištiena, net ir kiaulienos šoninė, na o viršuje – tortilla čipsai.

meksikietiskas restoranas vilniuje

Burritos

“Salsa Bar & Grill” tortilla sriuba mylavo gomūrį švelnumu, bet mes galbūt kiek labiau būtume pasidžiaugę kutenančiu aštrumu. Kita vertus, suprantame lietuviškų restoranų baimę persistengti su aštrumu. Vienok, pastarasis nėra mėgstamas tautiečių. Tiesa, šią problemą išsprendė padavėjos atnešti padažai. Ryškus pomidų skonis, puikus sultinys – ir turime gana neblogą patiekalą, ypač kai už lango dargana ir norisi sušilti.

Antrasis iš ragautų patiekalų – tikriausiai, vienas iš labiausiai atpažįstamų patiekalų – burritos. Porcija išties atrodo nemaža ir labai išvaizdi. Taip ir norisi išsitraukti telefoną naujausiai Instagram nuotraukai (na, mes telefonus restoranuose išsitraukiame nuolat, bet net ir ne restoranų blogeriams gali suvirpėti ranka). Tiesa, vėl pasigedome aštrumo, be kurio burritos buvo labai švelnios ir jose pernelyg smarkiai atsiskleidė kukurūzų skonis. Paprasta rekomendacija “Salsa Bar & Grill” kaip patenkinti tokius išrankius klientus kaip mes – padažų, prieskonių ir aštresnių marinuotų daržovių indeliai, atkeliaujantys su kiekvienu patiekalu. Nekainuoja nei daug pinigų, nei daug laiko, bet potyrius ir laimės indeksą – kilsteli.

Be mūsų išragautų patiekalų, kaip, tikriausiai, ir bet kuriame kitame Tex-Mex restorane meniu dar atrasite ir enchiladas, tacos, quesadillas beigi nachos. Turi jie ir burgerių, kas, galbūt, ir nėra tradicinis tų kraštų maistas, bet be jų Lietuvoje – nebeįmanoma. Kiekvienas mažiau arba daugiau save gerbiantis restoranas beigi baras – pastaruosius į meniu būtinai įtraukia. Na… arba picas, kurios atmainą, beje, taip pat atrasite “Salsa Bar & Grill”. Tiesa, ji visiškai nepanašį į įprastinę.

meksikietiskas restoranas vilniuje

Ir vėl sriuba su šiek tiek aplinkos

Na, o pabaigai – šiek tiek naudingos informacijos. Jei mėgstate žiūrėti sporto varžybas ir neberandate mieste staliuko – “Salsa Bar & Grill” jį taip pat rodo. Ypač futbolą. O jei dirbate netoliese ar kažkur aplink planuojate verslo susitikimą – restorane rasite ir dienos pietus, kurie jums kainuos nuo 4 eurų (apvaliname ir centų nebeskaičiuojame).

Beje, sprendžiant iš Facebook pateikiamos informacijos – “Salsa Bar & Grill” laikosi populiariosios trečiadieninių Margaritų tradicijos. Aišku, dar ir sako, kad pas juos jos – pačios skaniausios. To, deja, kol kas negalime nei patvirtinti, nei paneigti, tik pasidalinti informacija, kad viena Margarita trečiadienį jums atsieis 3,50 euro.

Prieš užsukant į “Salsa Bar & Grill”, panašu, išties verta pirmiausia pasižvalgyti jų Facebook puslapyje, nes trečiadieninės Margaritos – ne vienintelė taikoma “akcija”. Kažkurį pirmadienį užmatėme ir pasiūlymą pasimėgauti dviem klasikinėmis Margaritomis su salsa pagardintais chips’ais (kas, tikriausiai, reiškia nachos) už visą komplektą mokant 8,96 euro (įprastai tai kainuoja 14,70 euro).

Tiesa, atkreipkite dėmesį į darbo laiką. Kažkada užsukę pernelyg vėlai – jau nebespėjome gauti maisto. Meksikietiškas restoranas dirba tik iki 22 val., o savaitgaliais – iki 23 val. Spėjame, kad įtakos potencialiai tam gali turėti keistoka jų lokacija mieste – centras lyg ir netoli, bet į pagrindinius kelius – nepataiko.

MENIU: Tex-Mex
KOKYBĖ: good
KAINOS: turi įvairiausių įvairiausių deal’ų
ALKOHOLIS: alus, tekila, Margaritos ir kitos gėrybės
APTARNAVIMAS: all good
VIETA: Naugarduko g. 12, Vilnius
INTERNETE: https://www.facebook.com/MargaritaNights/
SUBALANSUOTA: panašu, kad labiausiai – gyvenantiems aplink arba pigių Margaritų ištroškusiems

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.