Šlovė brunch‘ui

Amerikiečiai turi nesuvokiamą galybę ir gausybę maisto, o vienas iš šauniausių savaitgalio užsiėmimų yra vykti valgyti brunch‘o – vėlyvų pusryčių, bet dar ne pietų. Tokie per vidurį.

Jeigu iš vakaro šventėte, praktiškai privaloma yra prie maisto užsisakyti dar ir Bloody Mary arba Mimosa.

Ir tikrai taip – kava yra nešiojama būtent taip, kaip jūs matėte filmuose, nors tai ir nėra pakelės užkandinės. Taigi, nusiperki kavos, susimoki kokius maždaug 4 dolerius ir tai reiškia, kad tau čia kava nesibaigs tol, kol pats nepasakysi, kad gal jau gana. Vėl ir vėl prie tavęs prieis padavėja su kavinuku ir pasiūlys įpilti dar.

Pusryčių įvairovė pribloškia. Jeigu pas mus nieko be nykios kiaušinienės su šalia papjaustytomis trimis riekelėmis agurko ir dvejomis skiltelėmis pomidoro sugalvoti galvelės neišneša, tai Amerijoje galima apsiverkti tiek pamačius meniu, tiek patiekalus.

Patį pirmą rytą Amerikoje mane nusivežė brunch‘o ir tai buvo kažkoks kosmosas, niekada ne tik kad Lietuvoje, bet ir tikriausiai Europoje man nematyta pusryčių išmonė.

Tą dieną rinkomės kelis patiekalus, abu su poached eggs – be lukšto virtais kiaušiniais.

Pirmasis variantas buvo su kale – lapiniais kopūstais, taip pat grybais, įvairiomis sėklomis, kažkokiomis kruopuomis, salotomis ir granatais.

Kiaušiniai su lapiniais kopūstais ir kitomis gėrybėmis.

Kiaušiniai su lapiniais kopūstais ir kitomis gėrybėmis.

Antrasis patiekalas buvo su tais pačiais kiaušiniais, lašiša, bulvėmis, svogūnais, salotomis, krapais.

Kiaušiniai su lašiša ir bulvėmis

Kiaušiniai su lašiša ir bulvėmis

Kaina su kava yra maždaug 15 dolerių.

Žodžiu, nesuvokiama įvairovė ingredientų ir viskas puikiai dera. Ir nuostabu yra dvi valandas sėdėti kavinėje, lėtai valgyti, gerti kavą ir mėgautis laisvadieniu.

Antroji brunch‘o vieta buvo ne šiaip sau, o labai lankytojų pamėgta ir puikiai vertinama tiek Trip Advisor, tiek Yelp – San Franciske esanti Sweet Maple.

Čia galite užmesti akį į meniu – vėl pribloškia pasirinkimų įvairovė.

Swet Maple meniu

Swet Maple meniu

Šį kartą renkamės Hemingvėjaus kiaušinius (įdomiai skamba) ir plaktą kiaušinienę (scrambled eggs) su ribeye steiku.

Hemingvėjaus kiaušiniai yra mažiau žinomas Benedikto kiaušinių brolis, tik vietoj kumpio čia rasite lašišą. Taip pat šalia lėkštėje puikuojasi ir nerealiai skanios bulvės, ir ne bet kokios – o įvairių rūšių, ir mums įprastos, ir saldžiosios, ir mėlynosios ir dar neaišku, kokios. Superinės bulvės, pakelia patiekalą į dar kitą lygį.

Hemingvėjaus kiaušiniai

Hemingvėjaus kiaušiniai

Kiaušinienė su steiku irgi buvo puiki, steikas supjaustytas juostelėmis, pakeptas, tada sumaišytas su kiaušiniene. Dar šalia  buvo aštrus padažas. Ir tos pačios puikiosios bulvės.

Kiaušinienė su steiku

Kiaušinienė su steiku

Dar smagu buvo šalia lėkštėse rasti vaisių.

Kaip matėte iš meniu – kainos tikrai ne pačios mažiausios, sudėjus mokesčius ir arbatpinigius, gaunasi apie 20 dolerių už patiekalą be kavos. Bet dėl galimybės valgyti tokius pusryčius verta gerokai pataupyti prieš vykstant į Ameriką. Ir įdomiausia, kad prie kavinės nuolat stovi gyva eilė, mes laukėme kiek ilgiau nei pusvalandį, kol gavome staliuką.

Prisipusryčiavusi,
Degustatorių komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.