Tarp blizgančių stiklų ir pretenzingų fasadų – pankų ir jiems prijaučiančių baras „Pogo“

Degustatorių komandos sudėtis labai įvairi, todėl vieniems ar kitiems jos nariams netikėtai (ar tikėtai) tenka lankytis visokio plauko ir kalibro Vilniaus baruose/restoranuose/kavinėse etc. – nuo gražių ir išpuoselėtų vyninių ar japoniško maisto restoranų, iki tokių vietų kaip „Pogo”. O apsilankę – skubame aprašyti ir visą tiesą papasakoti Jums.

„Pogo” įsikūręs pačioje Vilniaus gatvės pradžioje, iš karto už vienos iš prekybos skudurėliais Mekos – „Flagman“ centro. Koks paradoksas – Gedimino prospekto vartotojiškos kultūros apsireiškimų epicentre atsidarė pankų ir kitų panašios pakraipos visuomenės elementų baras. Atsidarė jau senokai – gal prieš kelis metus, tiksliai neprisimename. Bet pasisekimo baras sulaukė. Ten nuolat pilna miesto neformalų ir jų draugų iš kitų miestų ar užsienio.

Apie barą – jis įsikūręs rūsyje, iki jo – statūs ir žiemą slidūs laiptai. Verčiasi nuo jų žmonės gausiai, krentančių skaičius proporcingas išgerto „Varniukų” alaus kiekiui. Viduje – niūru ir tamsu, kaip ir pridera roko muzikos barui (jie patys taip save vadina). Įdomiausia interjero detalė – ant kiekvieno stalo yra vis kitos roko grupės pavadinimas su visais grupės išleistų albumų viršeliais. Bandėm suprast, kaip jie taip padarė, bet kadangi nesam rankdarbių specialistai, ilgai negalvoję nusprendėm, kad tikriausiai dekupažas. Anyway, visai smagus ir reikalus pagyvinantis elementas.

Garsieji, roko grupių vardais dekoruoti stalai. Nuotraukoje - fragmentas nuo "Sex Pistols" stalo.

Dar yra mini scena ir ten vyksta koncertai. Groja, kaip ir pridera tokiai vietai, visokie neformalai, nesuprasti, neatrasti, prarasti, pamiršti talentai. Būna ir užsieniečių. Groja labai garsiai, tad, jei tikitės ramių vakarų – eikit į kokią kultūringesnę vietą. Muzika ten irgi visada atitinkama groja, kas mums irgi prie širdies, nes jos gilumoje dar jaučiamės jauni ir neatsisakę maišto idėjų bei siekių visais įmanomais būdais eiti prieš sistemą.

Alus ten pigus – „Varniukai” kainuoja 5 Lt, kas yra labai gerai ir dėl ko mes „Pogo” mylim. Maistas irgi sąlyginai pigus ir pusiau valgomas. Kita vertus, pankai skonių įvairovei dažniausiai neišrankųs.

Dar jie turi stalo futbolą, kaina standartinė – 2lt. Bėda ta, kad jis beveik visada mirksta alaus balose, sunku sužiūrėt kamuoliuką…

Švaros supratimo baro personalas nelabai turi, vakaro eigoje į damų kambarėlį eiti darosi vis nemaloniau. Einančios – pasiruoškit iš anksto išvysti net tai, ko nesitikėjote.

Vaizdelis savaitgaliais ten gana tipiškas – daug girtų, pakampėm miegančių ar aplink besitrinančių, aptriušusių pankuojančių nepilnamečių. Nors velnias juos žino, alų tai jiems parduoda, tai 18 gal ir turi… nors nematėm, kad barmenai kada klaustų jų metų… Nelabai ten tai kam rūpi. Ten gi laisva dvasia viskas vyksta.

Jeigu lyginti, tai vieta kažkokia tarp „Bix‘ų“ ir „Psichbario“. „Bix‘uose“ netgi kultūringiau kažkaip viskas, žmonės gal vyresni eina. Kažkuo primena „Boškę“ (čia Kaune, ten irgi pankų barų yra!).

Išvada – jeigu nepatinka neformalai ir baimę kelia vien mintis, kad aplink sutiksi daug girto pankuojančio jaunimo – geriau ten neik.

MENIU: pagalvojom, kad geriausias meniu apibūdinimas „simple as that“. Koldūniukų, sriubyčių, salotyčių, bet viskas tiesiog „simple“ iki širdies gelmių.
KOKYBĖ: pankams svarbu pigiai. Taip ir yra. Maistas – nei sugedęs, nei netinkamai paruoštas. Tiesiog jis nėra pagrindinis „Pogo“ akcentas.
KAINOS: pankiškai pigu.
ALKOHOLIS: alus, alus, alus… Tiesa, matėm, kad kai kurios mergaitės geria ir kokteilius. Džin toniką ir ten sumaišo gana neblogą.
APTARNAVIMAS: Priklauso nuo to, kiek girti barmenai ir kiek girtų klientų šiandien buvo sutikę. Viskas, žodžiu, nuo nuotaikos ir nuo to, kas jūs ir kaip užsisakote. Beje, užsisakyti reikia prie baro, o vėliau patiekalus jums atneša prie jūsų stalo (tiesa, reikia nurodyt tai Sec Pistols stalas, dar kurios nors grupės).
VIETA: Vilniaus g. 12, Vilnius.
INTERNETE: web, FB.
SUBALANSUOTA: ekstremalams, seniems pankams, kurie nori prisiminti jaunystę, einantiems prieš sistemą ir pankuojančioms „kliuškoms“.
PASTABOS: beje, yra ir Šiauliuose. O dar turi ir „Pogo“ hostelį. Pastarasis, tiesą pasakius, net labai stilingas ir visai nepankiškas.

Tamsaus alaus pasiilgusi,
Degustatorių komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.