Vilniuje vis dar galima pasėdėti pigiai – “Senatorių kolonos”

Vilniaus gatvėse slepiasi daug senų, kiek primirštų restoranų ir restoranėlių. Dažniausiai esi kažkada juose lankęsis velniai žino kokia proga ir po kurio laiko pamiršęs. Kartais, atrasti juos iš naujo būna visai smagu. Mums taip nutiko su “Senatorių kolonomis”.

Kaip teigia pačios “Senatorių kolonos” savo tinklalapyje, restoranas atidarytas 2005 m. gegužę (P.S.: su artėjančiu!). Tiksliau sakant, į Tilto gatvę buvo atkraustytas penkerius metus priešais prezidentūros rūmų langus veikęs Gero maisto rūsys “Kolonos”.

senatoriu kolonos

“Senatorių kolonos” – šeimos verslas, prie kurio vairo stovi mama, tėtis ir jų dukra su sūnumi. Restorano idėja – maistas lyg namie, žinoma, inspiruotas būtent mamos gamybos patiekalų.

Kaip jau supratote, “Senatorių kolonose” nerasite subtilių, ekstravagantiškų ar bent kiek modernią virtuvę primenančių patiekalų. Viskas paprasta, bet kažkaip nuoširdu. Kepsnys yra tiesiog kepsnys, pyragas – tiesiog pyragas, o salotos – tiesiog salotos. Pastarosios, beje, mūsų nuomone, kone prasčiausias pasirinkimas.

senatoriu kolonos

“Senatorių kolonose” rasite pagrindinę salę, vasarą – galėsite įsitaisyti lauko terasoje (tiesa, vaizdas nėra itin malonus – į kito baro konteinerius), ir dar net žiemos sodą! Na, sodas, tiesa, toks “mini žiemutės sodukas”.

Beje, per dienos pietus sriuba jums kainuos nuo 0,65 iki 1,75 eurų, o, pavyzdžiui, keptas ešerys su špinatų padažu – TIK 3,50 euro. Vištiena – dar pigesnė ir paplonins jūsų pinigines TIK 2,90 euro. “Tik”, nes, tiesą pasakius, mes panašiai kaip ir Marijonas Mikutavičius – sakom, kad kainos kyla ir prieš metus mokėti už eilinius dienos pietus po 17,26 litus (aka 5 eurus) – nebuvo normalu. Tokių – reikėjo dar ir paieškoti. Taigi, “Senatorių kolonos”, bent jau šiuo atžvilgiu, tikrai gali klijuotis lipduką: “Perskaičiuota sąžiningai”.

senatoriu kolonos

Geriausia “Senatorių kolonose” rinktis kepsnius, kurių čia rasite tikrai įvairių. Į mūsų stalą atkeliavęs vištienos krūtinėlės kepsnys su grybais ir sūriu (4.40 euro) buvo vienas puikesnių pasirinkimų. Vištiena nebuvo perdžiūvusi ir nors radom vos kelis grybus – likom patenkinti. Panaši situacija ir su tokiu pačiu bei tiek pat kainuojančiu kiaulienos sprandinės kepsniu. Tiesa, kiauliena buvo gal kiek vos vos kietoka.

Tiems, kam gausus sūrio užpilas – ne prie širdies, meniu taip pat šio to atsiras. Pavyzdžiui, Meksikietiškas kepsnys (4.90 euro) su visu meksikietišku troškiniu ant viršaus. Gana keista ir įdomu, tikriausiai kiek pretenduoja į šį tą aštresnio (not), bet tikrai skanu – “kaip pas mamą”.

senatoriu kolonos

Beje, jei labai mėgstat, bet kartais bijot imti lietinius – “Senatorių kolonose” nesikuklinkit. Porcija čia tikrai nemaža, o įdarų pasirinkimas – neliūdina. Nuotraukoje – už 2.60 euro su špinatais, sūriu ir kumpiu.

Apie sriubas kone nėra ką kalbėti. Normalios, porcijos gana nedidelės, bet kai kurios kainuoja iki euro. Vienas įdomesnių variantų yra karštas… sumuštinis! Juk sakėm, kad čia viskas kaip pas mamą (bent jau mūsiškės šiuo patiekalu vaikystėj – dažnai maitino). Atrodo neįspūdingai, bet labai sentimentaliai (1.20 euro).

senatoriu kolonos

Paskutinis aptarimo vertas reikalas – desertai! Savo akim matėm kaip vienas labai laimingas vaikas gavo kalną grietinėlės su ledais ir vaisiais. Tai tikrai buvo kalnas. Tuo tarpu mes mėgavomės kriaušiniu ir vyšniniu pyragais. Nepatikėsit, abu už 0.90 euro. Pyragai gal kiek ir sausoki (mes iš tų, kurie mėgsta drėgnesnius), bet prie kavos – puikiai tiko.

O pabaigai, ištrauka iš “Senatorių kolonų” tinklalapio: “Mūsų draugai kraipė galvas klausdami: „Tai kur ta jūsų verslo sėkmės paslaptis?” O kai kurie svečiai patys labai gražiai paslaptį ir įvardijo: “Pas jus galiu pavalgyti taip, kaip pas savo mamą!””

MENIU: virtuvė “kaip pas mamą”
DIENOS PIETŪS: gana didelis ir platus pasirinkimas
APTARNAVIMAS: gana greitai ir su šypsena
KAINA: kaip Vilniaus lygiui – labai pigu
ALKOHOLIS: alus ir kiti pagrindiniai elementarieji gėrimai
VIETA: Tilto g. 2A, Vilnius
INTERNETE: www.kolonos.lt/senatoriu-kolonos
SUBALANSUOTA: dienos pietus centre leidžiantiems, o kitu paros metu – mamos virtuvės ir mažesnių kainų pasiilgusiems

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.