[Džo] Viena unikaliausių Vilniaus vietų – „Sultininė“

„Sultininė“ gimė 1969 m., todėl, labai tikėtina, kad už rankos į šią vietą jus ne kartą buvo atsivedusi mama. Dar, labai tikėtina, kad po to laiko, kai atsirado makdonaldai ir čilipicos – daugiau į šią vietą ir nebuvote užsukę. Nuostabiausia tai, jog nors „Sultininė“ greta Gedimino pr., šalia verslo centrų, o aplink ją nuolat zuja kostiumuoti darboholikai, lyg per kokį Hario Poterio filmą, paprasti žiobrai (t.y., žmonės) – jos net nepastebi ir greitai pamiršta.


Paklausit, kame slypi „Sultininės“ unikalumas? Paprasta – senume… Seni bandelių su dešrelėmis arba kopūstais ir grybais receptai, senas samovaras, iš kurio, iš pažiūros tos pačios padavėjos, pilstė sultinį ir prieš 20 metų, seni stalai, seni puodeliai (beje, kone visi – skirtingi)…

Ir dar, degustatorei Džo vaikystėje visada norėjosi valgyti prie „suaugusiųjų“ stalų. Na tų – pritaikytų valgyti stovint, todėl velniškai aukštų. Tada taip ir nepavyko – sovietmetis griuvo ir mada  valgyti stovint krautuvėse beigi univermaguose – išnyko. Bet! Tai vis dar galima padaryti „Sultininėje“ (taip, žmogus, ir įgyvendini vaikystės svajones)!

Tiesa, jei valgyti prie „suaugusiųjų“ stalų jums nėra privalumas, o į seną samovarą su sultiniu – tiesiog nusispjaut, galima užsukti į šią vietą tiesiog nusipirkti bandelių. Ne, ne tų išpuoselėtų velniaižinokokiųešešiduvienas prikimštų, o kiek kreivokų, bet labai skanių. Su viskuo. Tiesa, jokiu būdu ten neikite, jei jums svarbiau ne produktas, o gražus įpakavimas ir jei sutikęs pažįstamą mieste numirtumėte iš gedos, kad valgote bandelę ne iš kokio „kieto“ chane‘o maišelio.

Kainos, patikėkit, tikrai nesikandžioja. Nesikandžioja taip smarkiai, kad galite net nusipirkti papildomą bandelę ir ja papirkti kolegą. Tiesa, meniu matosi ir kitokio plauko maisto, bet, kad nesugestų įvaizdis apie bandeles ir sultinį – geriau jo neragauti. Ir šiaip, o ko tikėtis iš koldūnų už 5 Lt. Kartais tiesiog reikia suprasti – tam tikrose vietose reikia valgyti tik tam tikrus dalykus.

Ir vėl kaip šešerių,
Degustatorė Džo

3 Comments

  1. [Džo] Na visų visų nebandėm… Bandėm balandėlius ir koldūnus kiek seniau – nepatiko… Na, valgomi tai tikrai, net nėra neskanūs, bet būna kiek geriau… :) Cepelinus tik matėm. Valgykliniai tokie… :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.