Jei nebuvai “Puškine” – nebuvai Maskvoj

Kažkur, viename gidų, esu skaičiusi nuomonę, jog šis restoranas – vienintelė vieta Rusijoje, kur aptarnavimo standartai prilygsta vakarietiškus. Tave priima, gerbia, tau šypsosi, kantriai aptarnauja ir visaip kaip kitaip rodo, jog esi laukiamas svečias. Ir tikrai taip! O kur dar įspūdingas interjeras bei puiki virtuvė. Tiesa, už apsilankymą “Puškine” ir piniginę teks atverti kiek plačiau – teks susiplanuoti, kad išleisite bent 100 eurų. Ir tai – kuklesniam pasibuvimui.

Judriame Tverskoi bulvare, visai netoli Puškino aikštės įsikūręs penkių žvaigždučių restoranas veikia tik nuo 1999 m. Tiesa, barokinio stiliaus pastatas sutvarkytas ir apstatytas taip, kad primintų rusų aristokratų namus maždaug 1825 m. Būtent todėl čia rasite ir saloną, ir biblioteką (kuri, bent jau mano nuomone, viena įspūdingiausių restorano patalpų). Tiesa, ir Tverskoi bulvaras paties Puškino laikais buvo gerokai kitoks – čia į vakarinius lėtus pasivaikščiojimus traukdavo Maskvos aristokratai.

Cafe Pushkin, Maskva

Antrajame aukšte – restorano salė imituojanti biblioteką

Beje, “Puškinas” veikia visą parą, o dar vienas išskirtinis akcentas – visas personalas bendrauja gražia, aristokratiška, ikisovietine rusų kalba. Beje, anglų kalba jiems – taip pat ne problema. Nors ir bandau užsisakinėti kažką švebeldžiuodama rusiškai, aptarnaujantis padavėjas tik maloniai nusišypso ir sklandžiai pereina prie anglų kalbos. Beje, kalbant apie restorano komandą – jie tikrai priverčia svečią pasijusti išskirtiniu: pasitinka prie durų, palydi į rūbinę, vėliau prie staliuko, damoms – atneša specialią kėdutę rankinei, šypsosi, maloniai pasakoja ir bendrauja.

Ką ragauti “Puškine”? Žmonės kalba, kad meniu labai populiarūs blyneliai su juodaisiais ikrais, barščiai bei virtiniai. Skamba paprastai, bet tai svarbi Rytų Europos virtuvės dalis, o atsakingai paruošti šie patiekalai išties gali džiuginti.

Cafe Pushkin, Maskva

Baras ir senas liftas

Aš išsirenku Stroganovo troškinį, o desertui – Napoleono torto gabaliuką, nes šie patiekalai man, kažkodėl, smarkiai asocijuojasi su carine Rusija, kurią bandoma prisiminti ir restorane “Puškinas”. Ir, pasirodo, neklystu – pagooglinus patiekalų istoriją, panašu, jog jie – neatsiejama Rusijos kulinarinės kultūros dalis.

Storganovo troškinys, kai kur dar vadinamas tiesiog befstrogenu, gamintas dar XVIII a. Štai, blog’e “Su šaukštu aplink pasaulį” [http://susaukstuaplinkpasauli.blogspot.lt/2015/01/befstrogenas-rusiskas-pagal-viljama.html] rašoma: “Skirtingi šaltiniai befstrogeno atsiradimą sieja su skirtingais grafų Stroganovų giminės atstovais, bet apibendrinus visas legendas aiškėja, jog šis valgis Stroganovų namuose gamintas jau nuo XVIII a., o visuotinį populiarumą jis įgavo XIX a. pabaigoje, kai befstrogeno receptūra pateko į kulinarines knygas ir išplito po visą Rusiją”.

Cafe Pushkin, Maskva

Stroganovas

Kalbant apie Napoleono tortą – viena iš jo “sukūrimo” versijų byloja, jog tortas pirmą kartą iškeptas Maskvoje, minint pergalės prieš Napoleoną šimtmetį.

Ant mano stalo patiektas Stroganovas atrodo ganėtinai paprastai, keistoka trijų dalių lėkštė ir jokių “pagražinimų”. Nepaisant to – mėsos gabaliukai tirpsta burnoje ir puikiai susilieja su visais troškinio priedais. Tiesa, šis patiekalas – vienas pigesnių pagrindinių patiekalų sąraše.

Cafe Pushkin, Maskva

Ir fantastiškiausias Napoleono tortas!

Ir jei Stroganovas nustebino mažiau – už dar vieną gabaliuką Napoleono torto iš “Puškino” galėčiau atiduoti daug. Tai tikrai geriausia Napoleono versija, kurią kada tik esu ragavusi. Pakankamai riebus, švelniai saldus, maloniai glostantis gomurį.

Apibendrinant – patirti “Puškino” didybę ir skonius Maskvoje tikrai verta. Rusija turėjo gražių istorinių momentų. Būtent juos ir bandoma prisiminti restorane “Puškinas”.

Cafe Pushkin, Maskva

Ilgasis baras kokteiliams arba… kai tenka laukti eilėje

MENIU: senoji, tradicinė rusų aristokratų virtuvė
KOKYBĖ: aristokratiškai puiki
KAINOS: aukštos, reikėtų pasiruošti išleisti mažiausiai 100 eurų kuklesniam pasibuvimui
ALKOHOLIS: platus spektras, gausu vietinių rusiškų pasirinkimų
APTARNAVIMAS: aristokratiškas, nėra bėdų susikalbėti angliškai
VIETA: 26a Tverskoi Bulvar, Moscow, Russia
INTERNETE: https://cafe-pushkin.ru/en
SUBALANSUOTA: prabangos pasiilgusiems ir kitokią, senąją, aristokratišką Rusiją patirti norintiems

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.