Jei sukdami pro Alytų išalksite – užsukite į “Šašlykinę”

Kone juokingiausias faktas apie Alytaus “Šašlykinę” yra tas, jog nepaisant to, kad “Savo bliūdo” komandoje turime alytiškių – pirmieji ją atrado iš Vilniaus kilę savabliūdiečiai. Darbo reikalais vizituojant Alytų – kolega pasiūlė užsukti pavalgyti į jam žinomą ir puikiai vietą šiame nedideliame Dzūkijos mieste.

Pirmasis vizitas įvyko prieš gerus 5-6 metus. Nuo tada – nepraleidžiame progos ten užsukti kiekvieną kartą, kai tik traukiam pro Alytų ar jo regioną. Nes išties verta. O tai, kad alytietiška “Šašlykinė” turi ir daugiau gerbėjų – tik patvirtina faktas, jog nuo mūsų pirmojo apsilankymo restoranas išsiplėtė per du pastatus, atidarė milžinišką terasą ir, panašu, nesiskundžia lankytojų kiekiu.

Šašlykai čia išties geri – mėsa išmarinuota taip gardžiai ir tokia minkštutė, kad net nesinori jos mirkyti į šalia esantį kečupą. Tai būtų tiesiog šašlykų gadinimas. Geriau greta jų mėgautis milžinišku kiekiu svogūnų, pomidorų, marinuotų agurkų ir kitų gėrybių. Porcijos čia – išties didelės.

saslykine, alytus

Puikioji sriuba

Tiesa, šašlykų, kaip ir dera tikrai šašlykinei, čia rasite pačių įvairiausių – nuo tradicinių, iki armėniškų ar gruziniškų. Grusiniški, beje, mums čia patinka mažiausiai – mėsa puiki, bet specifinis gruziniškas prieskonis neįprastas lietuviškam gomuriui. Būtent todėl dažniau renkamės armėnišką variantą.

Tie, kas nenori ir nemėgsta šašlykų – gali rinktis ir kitokius patiekalus, nuo kepsnių iki salotų. Tiesa, mes taip niekada jų ir neparagavome išskyrus… nuostabiai tobulą armėnišką sriubą su mėsa – chašlama. Charčio čia taip pat yra (ir ji puiki), bet niekas negali prilygti gerai chašlamai. Stambiai pjaustyti mėsos gabaliukai, bulvės, morkos, svogūnai ir paprikos nuostabiam skaidriam sultinyje. Tikrai verta išbandyti. Bet vėlgi – jei planuojate ragauti ir sriubą ir šašlykų – rekomenduojame dalintis, nes vienam gali būti tiesiog pernelyg daug.

saslykine, alytus

Aplinka “Šašlykinėje” ganėtinai paprasta, su šiokiu tokiu bandymu krypti į modernumą. Tikrai nesitikėkite čia prabangos, bet iš didelės erdvės prie baro, įtariam, kad retkarčiais čia gali būti šokama. Aptarnaujantis personalas taip pat atrodo nuolat skubantis ir… vis dar nepasivijęs didžiųjų miestų mandagumo. Kita vertus – kai maistas skanus, gali atleisti ir dėl apatiškos padavėjos…

MENIU: patys įvairiausi šašlykai ir grill patiekalai – nuo armėniškų, iki gruziniškų
KOKYBĖ: OK
KAINOS: kiek aukštesnės nei kitur Alytuje, bet padorios
ALKOHOLIS: visi pagrindiniai gėrimai
APTARNAVIMAS: toks lyg ir šaltokas, bet maistas skanus, todėl “dzin”
VIETA: Ulonų g. 67, Alytus
INTERNETE: https://www.facebook.com/saslykai/
SUBALANSUOTA: šašlykų mėgėjams, vizituojantiems Dzūkiją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.