Oišy Izakaya Vilniuje – pasijuskite kaip tikri japonai

Rašome šį tekstą Covid-19 pandemijos laikotarpiu, tad net nežinome, ar gyvenimui vėl grįžus į normalias vėžes, tas baras vėl atsidarys. Linkime jam ilgiausių metų ir tikimės, kad galėsime ir vėl ten pasimėgauti maistu ir gėrimais.

Izakaya yra japoniškas žodis, reiškiantis barą, kuriame prekiaujama gėrimais ir užkandžiais. Japonijoje tokios labai mažos užeigos yra super populiarios, nes japonai, skirtingai, nei visi galvoja, labai mėgsta eiti pramogauti į barus. Tipiškai tai yra vos keletą vietų turinti vieta su ilgu baro stalu ir maisto gamyba vyksta tiesiog už baro – paprastai izakaya net neturi atskiros virtuvės. Todėl ir maistas labai paprastas, bet mums jis labai skanus.

Pats populiariausias tokių užeigų patiekalas yra virtos nelukštentos sojos pupelės, lengvai sūrios, nes virtos sūdytame vandenyje. Ir viskas – imi, lukšteni ir valgai. Tiesą sakant, nepastebėjome, kad Oišy tų pupelių būtų, nes įnikome į kitus patiekalus.

Kiti patiekalai ten yra trijų rūšių: tsukemono, yakitori ir takoyaki.

Porcijos yra labai mažos, nes japonai pratę užsisakyti visko po truputį ir lėtai užkandžiauti mėgaujantis alumi ar sake.

Tsukemono yra marinuotos ir raugintos daržovės. Oišy galima rinktis iš 11 rūšių. Mes tą kartą ragavome daikon – baltojo ridiko, pankolio, agurkų su jūros dumbliais ir kimchi. Labiausiai patiko pankolis. Kainos nuo 0.80 EUR iki 1.20 EUR už indelį.

Marinuotos daržovės mažuose indeliuose

Yakitori yra maži iešmeliai, ant kurių paprastai būna suverti vištienos gabalėliai, skrandukai, kepenėlės, uodegytės ir kitos dalys. Taip pat galima suverti šoninę, jaučio liežuvio gabalėlius, daržoves ir t.t. Yakitori yra kepami mažame grilyje, kuris irgi paprastai būna už baro, ir patiekami su kokiu nors padažu. Mes ragavome vištienos blauzdelių, uodegyčių ir putpelių kiaušinių su šonine. Kaina nuo 1.40 EUR iki 2.20 EUR už vienetą.

Takoyaki yra maži tešlos rutuliukai, o jų viduje paprastai būna aštuonkojis. Mes būtent tokius ir pasiėmėm ir dar ragavom takoyaki su krevetėmis. Jie atrodo gana keistai, nes rutuliukai būna paslėpti po gausiu padažo sluoksniu ir džiovintos žuvies dribsniais, kurie atrodo kaip kiaušinio lukštas, ir juda nuo karštų takoyaki. Mums šie patiekalai buvo labai skanūs ir priminė seniai buvusias keliones į Japoniją. 3 vnt. kaina yra 3.80 EUR, 6 vnt. kaina yra 7 EUR.

Takoyaki su aštuonkoju ir krevetėmis

Rekomenduojame išbandyti šią vietą, nes ji tikrai primena autentiškas japoniškas izakaya ir leidžia pajusti, ką užkandžiams valgo po ilgos darbo dienos nuvargę ofisų darbuotojai siaurose Tokijo gatvėse įsikūrusiose mažose užkandinėse.

MENIU: trumpas ir aiškus
KOKYBĖ: aukšta
KAINOS: labai mažos kaip vienam patiekalui, bet įsismarkavus galima ir visai daug išleisti
ALKOHOLIS: daugiausiai alus
APTARNAVIMAS: normalus vilnietiškas
VIETA: Trakų 2, Vilnius
INTERNETE: https://www.instagram.com/oisy_izakaya/
SUBALANSUOTA: Japonijos mylėtojams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.